Obsahová náplň:
- Stres vzniká v mozgu, ale prejavuje sa na celom tele.
- Ako pomôcť svojmu mozgu vysporiadať sa so stresom.
- Mozog ako pracovný nástroj.
- Zdroje stresu.
- Čo to vlastne stres je.
- Prečo vzniká stres.
- Ako ho rozpoznať.
- Ako z neho „vystúpiť“, teda: čo to znamená „mať nadhľad“.
- Techniky zvládania stresu.
Priebeh podujatia:
Teoretická časť, kde si povieme, z čoho a prečo vlastne máme stres. Praktický nácvik viacerých techník tak, aby si každý mohol vybrať tú, ktorá mu vyhovuje, od kopnutia do dverí až po mikromeditáciu.
Pre koho je podujatie určené:
Pre každého, kto prežíva vzťahový alebo časový stres. Od ľudí na voľnej nohe, ktorí musia zvládať zodpovednosť za organizovanie svojich pracovných a súkromných povinností, cez zamestnaných ľudí, ktorí musia zvládať tlak zhora a vzťahy s kolegami aj s klientmi, až po matky na materskej dovolenke, ktoré prežívajú obrovský časový stres v kombinácii s tlakom okolia a nutnosť prispôsobiť sa novej pozícii v rodine aj v práci.
Ciele:
Účastníci pochopia, aké sú zdroje a prejavy stresu, naučia sa ich rozpoznať, cielene ich odstraňovať, získať nad nimi nadhľad a ovládať stres bez toho, aby ho potláčali.
Čo hovoria účastníci:
Soňa:
„To, čo som sa na tomto workshope naučila o mozgu, by sa mali učiť deti na základnej škole. Nové poznatky a techniky používam v práci každý deň. Niektoré myšlienky som si napísala na veľký papier, aby som si ich stále pripomínala.“
Stanislav:
„Pochopil som, ako vzniká stres pri komunikácii s kolegami, naučil som sa tieto situácie rozpoznať a vďaka tomu ich oveľa lepšie zvládam. Dokážem sa vyhnúť zbytočným konfliktom a cítim sa oveľa pokojnejší.“
Marcel:
„Naučil som sa vkladať do svojho pracovného dňa mikromeditácie, ktoré ma stoja menej ako minútu času, ale pomáhajú mi uvedomovať si, kde vlastne som, čo robím, prečo to robím a čo chcem dosiahnuť. Cítim sa pokojnejší a efektívnejší.“
Cudzie jazyky, v ktorých je podujatie poskytované:
Angličtina a nemčina.